Ειδικός Λογαριασμός Κονδυλίων Έρευνας (Ε.Λ.Κ.Ε.)

Αγαπητοί φοιτητές και φοιτήτριες,

Σε συνέχεια της υπ’ αριθμ. 866/06.06.2023 συνεδρίασης της Επιτροπής Ερευνών, σας ενημερώνουμε ότι οι εκπρόσωποι των Φοιτητικών Επιστημονικών Ομάδων του Πανεπιστημίου Πατρών μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά  αιτήματα οικονομικής ενίσχυσης για το Β’ εξάμηνο 2023 (Ιούλιος Δεκέμβριος) από 13 Ιουνίου έως και 30 Ιουνίου και ώρα 23:59 (αυστηρά).

Η οικονομική ενίσχυση αφορά στα παρακάτω:

• Αιτήματα Χρηματοδότησης για την διοργάνωση εκδηλώσεων π.χ. διοργάνωση ημερίδας, σεμιναρίου, ενημερωτικής εκδήλωσης, workshop κ.α. και
  • Αιτήματα Χρηματοδότησης για Άλλες Δράσεις π.χ. συμμετοχή σε εκδήλωση άλλου φορέα, δαπάνες αναλωσίμων ή μικροεξοπλισμού για τις ανάγκες πειραμάτων,, πληρωμή συνδρομών κ.α. Εξαιρούνται πάγια και αναλώσιμα γραφείου.

Διευκρινίσεις

1) Στην περίπτωση που απαιτείται η χρηματοδότηση περισσότερων της μίας δράσης θα πρέπει να συμπληρωθεί ανάλογος αριθμός αιτημάτων.

2) Δράσεις που διοργανώνονται από περισσότερες από μία ομάδες, το αίτημα και η ενίσχυση θα επιμερίζεται στη βάση του μέρους της δράσης που αντιστοιχεί σε κάθε ομάδα, προκειμένου να διασφαλιστεί ότι δεν χρηματοδοτείται διπλά η ίδια δράση.

Τηλέφωνο: 2610 997890, 2610 997224, 2610 962127
E-mail:  patrasiq@upatras.gr