Εικόνα για ΠΠΣ Τεχνολόγων Γεωπόνων

Οι προπτυχιακοί φοιτητές του καταργηθέντος με το Ν. 4610/2019 (ΦΕΚ 70 τ. Α΄7-5-2019) Τμήματος ΤΕΧΝΟΛΟΓΩΝ ΓΕΩΠΟΝΩΝ του πρώην ΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας που μεταφέρθηκε αυτοδίκαια στο Πανεπιστήμιο Πατρών και εμπίπτουν στην παράγραφο 5 του άρθρου 43 του παραπάνω Νόμου ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΥΠΕΡΒΕΙ τη διάρκεια των εξαμήνων που απαιτούνται για την λήψη τίτλου σπουδών, προσαυξημένη κατά τέσσερα (4) εξάμηνα (ν+2) (12 εξάμηνα) και ΕΠΙΘΥΜΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΠΤΥΧΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ θα πρέπει έως τις 15-9-2019, διαφορετικά μέσα σε εξήντα (60) ημέρες από την ανάρτηση της βαθμολογίας στο τελευταίο μάθημα ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ σχετική αίτηση όπου θα αναφέρουν ότι επιθυμούν να παρακολουθήσουν επιπλέον μαθήματα από το πρόγραμμα σπουδών του Τμήματος στο οποίο έχουν ενταχθεί και να παραλάβουν πτυχίο Πανεπιστημιακής εκπαίδευσης.

Η αίτηση είναι δυνατόν να ανακληθεί με νέα αίτηση του ενδιαφερομένου που υποβάλλεται το αργότερο έξι (6) μήνες μετά την κατάθεση της αρχικής δήλωσης.

ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΟΥΝ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΕΡΑΤΩΣΗΣ ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΝΑΚΗΡΥΧΘΟΥΝ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΙ.

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΕΩΠΟΝΙΑΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΠΑΤΡΩΝ