Εικόνα Προκηρύξεις Προσωπικού

Η Συνέλευση του Τμήματος Γεωπονίας της Σχολής Γεωπονικών Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών, στην υπ’ αριθ. 3/31.10.2022 συνεδρίασή της, αποφάσισε την πρόσληψη Εντεταλμένων Διδασκόντων, με σχέση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου για το εαρινό εξάμηνο του Ακαδημαϊκού Έτους 2022-2023 κατόπιν της υπ’ αριθμ. Φ11/116043/Ζ2/23-9-2022 απόφασης του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων και της υπ’ αριθμ. 210/6-10-2022 απόφασης της Συγκλήτου σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 173 του ν. 4957/2022 (ΦΕΚ 141/21-7-2022 τ. Α’), στα γνωστικά αντικείμενα:

Α. Στο γνωστικό αντικείμενο ΜΟΡΙΑΚΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑ-ΒΙΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΦΥΤΩΝ για τη διδασκαλία των μαθημάτων:

• 1) Μοριακή Βιολογία (με μερική απασχόληση)
  • 2) Μοριακή Βιολογία -Βιοτεχνολογία Φυτών (με μερική απασχόληση)
  • 3) Γεωργική Βιοτεχνολογία (με μερική απασχόληση)

Β. Στο γνωστικό αντικείμενο ΓΕΩΡΓΙΑ για τη διδασκαλία των μαθημάτων:

• 1) Γενική Γεωργία (με μερική απασχόληση)
  • 2) Σιτηρά, Ψυχανθή & Χορτοδοτικά Φυτά (με μερική απασχόληση)
  • 3) Ειδική Γεωργία Ι (με μερική απασχόληση)
  • 4) Ζιζανιολογία (με μερική απασχόληση)

Γ. Στο γνωστικό αντικείμενο ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ για τη διδασκαλία του μαθήματος:

• 1) Στατιστική (με μερική απασχόληση)

Δ. Στο γνωστικό αντικείμενο ΛΑΧΑΝΟΚΟΜΙΑ για τη διδασκαλία των μαθημάτων:

• 1) Γενική Λαχανοκομία (με μερική απασχόληση)
  • 2) Θερμοκηπιακές Καλλιέργειες (με μερική απασχόληση)
  • 3) Μετασυλλεκτικοί Χειρισμοί (με μερική απασχόληση)

Ε. Στο γνωστικό αντικείμενο ΓΕΩΡΓΙΚΗ ΦΑΡΜΑΚΟΛΟΓΙΑ για τη διδασκαλία των μαθημάτων:

• 1) Γενική Φαρμακολογία (με μερική απασχόληση)
  • 2) Ειδική Φυτοπροστασία Ι (με μερική απασχόληση)
  • 3) Ειδική Φυτοπαθολογία (με μερική απασχόληση)

ΣΤ. Στο γνωστικό αντικείμενο ΓΕΩΡΓΙΚΗ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΑ για τη διδασκαλία των μαθημάτων:

• 1) Συστήματα Άντλησης (με μερική απασχόληση)
  • 2) Στοιχεία Μηχανών και Μηχανισμών (με μερική απασχόληση)
  • 3) ΕΛΚΥΣΤΗΡΕΣ – ΓΕΩΡΓΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ (με μερική απασχόληση)

Ζ. Στο γνωστικό αντικείμενο ΖΩΟΤΕΧΝΙΑ για τη διδασκαλία του μαθήματος:

• 1) Ζωοτεχνία (με μερική απασχόληση)

Η. Στο γνωστικό αντικείμενο ΤΥΠΟΠΟΙΗΣΗ-ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ για τη διδασκαλία των μαθημάτων:

• 1) Ποιοτικός έλεγχος – Τυποποίηση και Πιστοποίηση Αγροτικών Προϊόντων (με μερική απασχόληση)
  • 2) Εφαρμογές Κυκλικής Οικονομίας στη Γεωργία (με μερική απασχόληση)
  • 3) Στοιχεία Αυτόματου Ελέγχου (με μερική απασχόληση)

αρίθμηση αποκλειστικά είτε σε έντυπη είτε σε ηλεκτρονική μορφή (η υποβολή γίνεται με έναν από τους δυο τρόπους e-mail, usb stick) και να δηλώσουν το γνωστικό αντικείμενο για το οποίο ισχύει η αίτησή τους.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται στη Γραμματεία του Τμήματος Γεωπονίας του Πανεπιστημίου Πατρών, έως και 23/01/2023 και ώρα 14.00μ.μ.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: Πανεπιστήμιο Πατρών, Νέα Κτίρια Τ.Κ.: 30200 Μεσολόγγι

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: Γραμματεία Τμήματος, τηλέφωνα 2631058346 – 2631058343

ΙΣΤΟΤΟΠΟΣ: https://agriculture.upatras.gr

ΕMAIL:

Προκήρυξη για την πρόσληψη Εντεταλμένων Διδασκόντων του Τμήματος Γεωπονίας σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 173 του ν. 4957/2022 (ΦΕΚ 141/21-7-2022 τ. Α’).